BUNDESLIGA: Herta u posljednjem minutu ostala bez šansi za opstanak, Hofenhajm iznenadio i drugi tim iz Berlina

U okviru 33. kola njemačke Bundeslige odigrana su četiri meča, a u borbi za opstanak ekipa Herte je nakon remija sa Bohumom rezultatom 1:1 i definitivno ispala u Cvajtu. U ostalim mečevima Hofenhajm je slavio protiv favorizovanog Union Berlina rezultatom 4:2, dok su Verder i Keln odnosno Šalke i Ajntraht podijelili bodove.

Herta je posljednjeplasirana ekipa Bundeslige sa pet bodova manje od Šalkea izgubila je i teorijske šanse da se nađe u baražu za opstanak, pa će se na gostovanju Volfsburgu igrati utakmicu bez rezultatskog značaja.

Ekipa našeg Stevana Jovetića došla je do prednosti na ovom meču pogotkom Tusara u 63. minutu, da bi veliki šok za domaćina uslijedio u posljednjem minutu sudijske nadoknade kada je Sloterbek izjednačio rezultatat na 1:1 i donio veliki bod za ekipu Bohuma kojim su se popeli na 15. poziciju koja garantuje opstanak (32 boda).

Crnogorski reprezentativac odigrao je čitav meč za ekipu i Berlina ali nije uspio da se upiše u listu strijelaca uprkos dobroj partiji.

Šalke je remijem protiv Ajntrahta (2:2) ostao na pozicji koja vodi u baraž za takmičenje u Bundesligi naredne sezone.

Vodila je ekipa iz Gelzenkirhena u prvom minutu preko Terodea, da bi gosti izjednačili 20 minuta kasnije preko Kamade na asistenciju Kolo Muanija.

Preokret je viđen u drugom poluvremenu kada Tuta donosi prednost gostima, a bod kojim daje minimalnu šansu da u posljednjem kolu može da dođe do opstanka donosi Polter pogotkom u 85. minutu.

U ostalim mečevima Union Berlin je poražen od Hofenhajma rezultatom 4:2, pa je zakomplikovao situaciju i u vrhu tabele kada je pozicija koji vodi u Ligu šampiona u pitanju.

Hofenhajm je ovom pobjedom došao do 35. boda koji im je obezbijedio opstanak pa će u posljednjem kolu biti bez rezultatskog pritiska.

Verder i Keln su odigrali neriješeno u Bremenu 1:1 .