Bundesliga: Dortmund slavio uz povratak Halanda, devet golova u Firtu

0
1
Bundes
U standardnom terminu od 15 sati i 30 minuta odigrano je pet utakmica 13. kola Bundeslige, a viđeno je čak 23 gola!

Derbi kola odigran je u Volfsburgu gdje je Dortmund savladao istoimenog domaćina sa 3:1 i tako preuzeo prvo mjesto Bundeslige, bar na par sati.

“Vukovi” su poveli u drugom minutu preko Veghorsta, da bi Džan u 35. poravnao rezultat sa penala.

Drugi dio meča donio je totalni preokret, u 55. minutu pogodio je Malen, a meč je obilježio i Erling Haland koji se vratio na teren poslije duže povrede.

Norvežanin je ušao u igru u 73. minutu, a potrebno mu je bilo svega osam da postigne novi pogodak i postavi konačan rezultat.

Najefikasnija utakmica u dosadašnjem toku Bundeslige odigrana je u Firtu gdje je Hofenhajm sa 6:3 savladao Grojter.

Istakao se Bebu sa tri gola, ali i Ruter sa dva pogotka.

Keln je na svom terenu savladao Menhengladbah sa 4:1, a Herta je u Berlinu remizirala sa Augsburgom 1:1.

Pobjedu je ostvario i Bohum, protiv Frajburga – 2:1.