Bundesliga: Grojter se pogubio na ''Baj areni'', ''poker'' Patrika Šika

Termin od 15 sati i 30 minuta bio je rezervisan za pet utakmica 14. kola Bundeslige. Strijelci su bili izuzetno raspoloženi pa je na tih pet mečeva viđeno 23 gola!

Najviše pogodaka viđeno je na ”Baj areni” u Leverkuzenu gdje je domaći Bajer sa 7:1 razbio Grojter.

Ekipa Grojtera je nakon poraza od Menhengladbaha (4:0) i Frankfurga (6:2), još jednom pokazala da je zalutala u Bundesu.

”Farmaceuti” su već u prvom poluvremenu, golovima Adilija, Tapsobe i Hinčapija imali sigurnu prednost – 3:1 (gol za goste postigao Dudžak).

U nastavku je sve proteklo u znaku Patrika Šika. Ćeški reprezentativac postigao je čak četiri gola u intervalu od 49. do 76. minuta, za najubljedjiviju pobjedu Leverkuzena u ovosezonskom izdanju šampionata.

Trijumf je ostvarila i ekipa Majnca koja je sa 3:0 bila bolja od Volfsburga.

Bohum je savladao Augsburg sa 3:2 u gostima, dok je istim rezultatom Hofenhajm nadigrao Ajntraht.

Pobjednika jedino nije bilo u Bilefildu, u meču Arminije i Kelna – 1:1.