BUNDESLIGA: Strijelci raspoloženi, Union preuzeo čelo tabele

U tradicionalnom terminu od 15 sati i 30 minuta odigrano je pet utakmica 19. kola Bundeslige, a strijelci su bili dosta dobro rasploženi pošto je ukupno viđeno 19 golova.

Fudbaleri Union Berlina novi su lideri Bundeslige, bar do sjutra, pošto su uspjeli da savladaju Majnc sa 2:1.

Tim iz Berlina sada ima 39 bodova, dva više od Bajerna koji će meč 19. kola odigrati sjutra protiv Volfsburga.

Union je vodio golom Behrensa, ali je Majnc sa penala u 79. minuut, preko Ingvartsena izjednačio.

Ipak, pobjedu domaćinu donio je Sibečau u 84. minutu.

Ubjedljivu pobjedu ostvarila je Borusija iz Dortmunda koja je sa 5:1 savladala Frajburg.

Šloterbek je doveo “milionere” u vođstvo u 26. minutu, ali je u 45. Holer poravnao.

U nastavku je Borusija dodala kas pa je goovima Belingema, Alea, Branta i Rejne stigla do ubjedljive pobjede.

Ajntraht je sa 3:0 savladao Hertu, dok je Bohum sa 5:2 “tukao” Hofenhajm.

Golova u današnjem programu Bundeslige nije bilo jedino u duelu Kelna i Lajpciga.