Bundesliga: Strijelci raspoloženi, obje Borusije slavile

U tradicionalnom terminu od 15 sati i 30 minuta odigrano je pet utakmica 12. kola Bundeslige, a viđeno je 14 golova.

Borusija iz Dortmunda savladala je Štutgart sa 2:1. ”Milioneri” su poveli u 56. minutu preko Malena, da bi sedam minuta kasnije Masimo izjednačio.

Trijumf drugoplasiranoj ekipi Bundeslige donio je Rojs, nakon kontra napada, u 85. minutu.

Ubjedljivu pobjedu ostvarila je Borusija iz Menhengladbaha protiv Grojtera – 4:0.

Hofman, Nojhaus i Plea donijeli su ”Menšu” sigurnu prednost do poluvremena, da bi Hofman u nastavku postavio konačan rezultat.

Leverkuzen je golom Adila savladao Bohum sa 1:0.

Hofenhajm je golovima Samasekua i Dabura iznenadio Lajpcig (2:0), dok pobjednika jedino nije bilo u duelu Bilefilda i Volfsburga – 2:2.

Domaćin je vodio golovima Okugave i Klosa, ali su Vaghorts i Nmeča za svega minut poravnali i donijeli bod ”vukovima”

Bundesliga će biti nastavljena od 18 sati i 30 minuta derbijem Berlina između Uniona i Herte.