Carević sjajno brani za Novosađane, FOTO: FK Vojvodina
Na zatvaranju 16. kola Superlige Srbije Vojvodina bolja od Napretka 2:0 – crnogorski čuvar mreže Lazar Carević “skinuo” jedanaesterac domaćinu

Transfer iz Barselone u Vojvodinu pun je pogodak talentovanog golmana Lazara Carevića! Crnogorski čuvar mreže u dresu kluba iz Novog Sada ima prostora da pokaže svu svoju nadarenost i to koristi na najbolji mogući način.

U trijumfu Vojvodine nad Napretkom u Kruševcu (0:2) nekadašnji čuvar mreže Grblja odnosio je epitet igrača utakmice. Pogotkom Čumića u 19. minutu gosti su stigli do prednosti, a onda se istakao 23-godišnji golman odbranivši jedanaestreac Matiću. Odbrana Carevića podigla je samopouzdanje fudbalerima iz Novog Sada koji su u drugom poluvremenu preko Malbašića stigli do konačnih 0:2. I do kraja utakmice naš talentovani čuvar mreže istakao se sjajnim bravurama i sačuvao gol svog tima.

Carević je u martu ove godine debitovao za seniorski nacionalni tim Crne Gore, a za očekivati je i da dobije šansu u predstojećim prijateljskim utakmicama “hrabrih sokola” protiv Slovačke i Slovenije.

Vojvodina je trenutno šesta sa 26 bodova.