Čelsi
Fudbaleri Čelsija pobjedom nad Mančester sitijem osvojili su titulu prvaka Evrope – 1:0.

Plavci su do drugog ”ušatog” trofeja u svojoj istoriji stigli sjajnom igrom tokom svih 90 minuta.

Tuhel je postavio fantastičnu taktiku kojom je apsolutno nadmudrio Gvardiolu.

Dobar ritam viđen je u prvom poluvremenu. Siti je očekivano imao veći posjed lopte, ali je Čelsi taj koji je bio opasniji, naročito nakon prilika u kojima se našao Timo Verner.

Gol odluke postigao je Kai Haverc u 42. minutu, nakon majstorskog pasa Maunta kroz sredinu.

Siti je napadao, ali potpuno jalovo. Za skoro 100 minuta fudbala u Portu, gotovo da nisu napravili pravu priliku.

Možda je najbolja bila u posljednjim trenucima, kada je jednu odbijenu loptu sa ivice kaznenog prostora preko gola poslao Marez.

Meč loptu da Čelsiju osigura pobjedu imao je Pulišić 20 minuta prije kraja, ali nije iskoristio zicer.

Mančester siti – Čelsi 0:1 (0:1)