Čelsi
Čelsi / Twitter
Uz malo sreće, fudbaleri Čelsija su uspjeli da se plasiraju u polufinale FA Kupa, pošto su na domaćem terenu pobijedili Šefild junajted sa 2:0.

Prvi gol „pao“ je u 24. minutu, ali nije se Čelsi tada proslavio, već je Norvud postigao auto-gol i „zavio u crno“ svoj tim, da bi tačku na ovaj meč stavio Zijeh golom u drugom minutu sudijske nadoknade.

Nismo mnogo prilika vidjeli na samom startu utakmice, ali je sredina prvog poluvremena donijela gol vrijedan pobjede. Oliver Norvud je nespretno reagovao ispred svog gola i zatresao sopstvenu mrežu, te silno obradovao Plavce.

Pred sam kraj prvog dijela igre vidjeli smo još jednu priliku za Čelsi, šutirao je Kristijan Pulišić, ali je njegov prilično loš šut, golman Šefilda lako prihvatio.

Slično je bilo i po povratku na teren, ponovo je Pulišić oprobao svoj udarac, ovog puta je to uradio mnogo bolje, ali je golman uspio maestralno da reaguje.

Posle nekoliko izmjena u obije ekipe, vidjeli smo i prvu priliku za goste. Tačnije, dvije prilike u samo dva minuta. Najprije je MekGoldrik skočio i šutirao glavom nakon centaršuta, da bi šut MekBarnija zaustavio sjajn golman.

Njihove propuštene prilike umio je Čelsi da kazni u samom finišu meča, pa je na kraju slavio sa 2:0. Ovog puta strijelac je bio maestralni Zijeh, koji je potvrdio trijumf svog tima.