Čelsiju Superkup Evrope

Fudbaleri Čelsija okitili su se peharom Superkupa Evrope. Plavicu su do novog trofeja stigli nakon boljeg izvođenja penala, ukupnim rezultatom 7:6. Nakon 120 minuta bio je 1:1.

Čelsiju je prvo, a Viljarealu drugo poluvrijeme, a tako je bilo i rezultatski.

Tuhelov tim je poveo golom u 27. minutu kada je pogodio Zijeh, da bi izjednačio Moreno u 73. minutu.

Nakon što golova nije bilo do kraja regularnog toka, ali ni u produžecima, otišlo se na izvođenje penala.

Junak u penal seriji bio je Kepa koji je u osmoj seriji odbranio penal Albiolu i tako donio trofej ”plavcima”.