češka
Euro je za Holanđane završen, Češka ih je pobjedila rezultatom 2:0.

Češka je slavila na “Puškaš areni” i zakazala četvrtfinalni okršaj sa Danskom 3. jula u Bakuu.

Tragičar j Matajs de Liht, koji je kod 0:0 dobio crveni karton zbog igranja rukom u duelu sa Patrikom Šikom – nakon tog detalja u 55. minutu utakmica je išla baš onako kako su željeli Česi.

Nakon spornog momenta, nekoliko sekundi kasnije Holandija je imala zicer na zicerima – Donijel Malen se poigrao sa odbranom protivnika, ali nije mogao da nadmudri i Tomaša Vaclika koji mu je uuhvatio “živu” loptu.

Holandija je ostala s desetoricom, a onda 68. minuta bila i u minusu kada se upisao Tomaš Holeš.

Holandija se suočila s eliminacijom iako je u grupnoj fazi imala sve tri pobjede, sa osam golova bila najefikasniji tim EP.

Sve je bilo riješeno u 80. minutu kada je Patrik Šik zatresao mrežu i četvrti put pogodio na turniru.