NA KORAK DO B LIGE NACIJA: Crna Gora na krilima Bulatović i Kuč stigla do baraža

Ženska fudbalska reprezentacija Crne Gore u, posljednjoj utakmici, šestog kola premijernog izdanja Lige nacija savladala je Kipar na “DG areni” rezultatom 2:0.

Ovu utakmicu fudbalerke Crne Gore najavile su istorijskom pobjedom prije četiri dana protiv Farskih Ostrva (9:0), dok je Kipar utakmicu na DG areni počeo sa dva boda zaostatka za izabranicama Mirka Marića.

Posle uvodne terenske inicijative gostiju, prvu šansu na meču Crna Gora je imala u 18. minutu. Vujadinović posle odlične asistencije Đoković izašla sama jadan na jedan sa golmankom Kipra ali je njen udarac završio malo pored lijeve stative.

Samo par minuta kasnije Đoković je iz slobodnog udarca iskosa sa preko 20 metara oprobala udarac ali je golmanka bila na mjestu.

U 31. minut Kuč je posle kornera prebacila loptu glavom na drugoj stativi ali su Kipranke bile spretnije od Božić i sa linije izbacile loptu izvan šesnaesterca.

Najveća prilika viđena je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena kada je najprije udarac kapitenke Slađane Bulatović izblokiran, da bi golmanka Kipra u dva navrata odlično intervenisala posle šuteva Helene Božić.

Drugo poluvrijeme je počelo odlično po našu reprezentaciju, a lijepo plasiranu lopta sa ivice šesnaesterca Bulatović završila je iza leđa Matelu za prednost Crne Gore u 46. minutu rezultatom 1:0.

Veliku priliku za drugi gol imala je Đoković čiji je pokušaj posle kontre i ulaska u kazneni prostor iskosa sa desne strane krajnjim naporima zaustavila danas odlično raspoložena golmanka Kipra.

Velike prilike propustile su Kuč i Bulatović u 69. minutu ali je Armisa Kuč odlično reagovala pet minuta kasnije i postavila konačan rezultat 2:0.

Crna Gora je sa 12 bodova ostala na drugoj poziciji tabele C3 grupe i kao najbolja drugoplasirana selekcija u C Ligi nacija rezervisala je mjesto u baražu za popunu B lige.

Prvo mjesto obezbijedio je Azerbejdžan koji je savladao Farska Ostrva rezultatom 1:0.