Crna Gora
Crna Gora je upisala i drugi trijumf u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo. ”Sokoli” su danas u Podgorici savladali Gibraltar sa ubjedljivih 4:1.

Uprkos tome što su igrali u kombinovanom sastavu (bez Savića, Vujačića, Šćekića, Marušića, Jovetić ušao sa klupe), domaći su lako izašli na kraj sa, objektivno, slabijim rivalom.

Crna Gora je do vođstva sitgla u 25. minutu, kada je Bećiraj, nakon udarca Đurđevića, ugurao loptu u mrežu sa gol linije.

Naš tim bio je mnogo bolji rival, ali su gosti, potpuno neočekivano stigli do izjednačenja.

Vuljaj je skrivio penal u 30. minutu, a siguran sa ”bijele tačke” bio je Stajč.

To nije poremetilo crnogorski nacionalni tim koji je do poluvremena uspio da vrati vođstvo.

U 43. minutu je Kosović centrirao, a Simić glavom zatresao mrežu gostiju.

Ulaskom Jovetića u igru, ritam se pojačao, a to je dalo rezultata već u 53. minutu kada je Tomašević povisio na 3:1.

Tačku na ubjedljivu pobjedu naše ekipe stavio je Jovetić, sjajnim golom iz slobodnog udarca, u 80. minutu.

Narednu utakmicu Crna Gora odigraće u utorak, a protivnik će biti Norveška.