Crna Gora uzela bod u Zaprešiću, protiv Kipra za prvo mjesto

Azerbejdžan i Crna Gora podijelili su bodove u petom kolu Lige nacija – 0:0.

Još jedan dosadan meč, sa malo uzbuđenja, odigrali su naši reprezentativci, ali su zahvaljujući porazu Luksemburga od Kipra (2:1) preuzeli prvu poziciju koju će braniti u posljednjem kolu, protiv Kiprana u Podgorici.

Crna Gora je u prvom poluvremena imala nešto više loptu u posjedu, međutim bez velikih šansi.

Jedino vrijedno pomena, bio je udarac Jovetića sa više od 20 metara, kada je golman Azera vrhovima prstiju odbranio svoj gol.

Azerbejdžan je čak bio i opasniji, a do gola su mogli u 18. minutu. Iz blizine je šutirao Emreli, ali je fantastično reagovao naš golman Milan Mijatović.

U samom finišu prvog dijela, Igor Ivanović je dobio crveni karton (drugi žuti), pa je Crna Gora nastavak meča odigrala sa desetoricom.

Već u drugom minutu nastavka Azeri su zaprijetili, ali je Mijatović bio siguran.

Nakon nešto mirnijeg perioda igre novo uzbuđenje viđeno je u 68. minutu. Jovetić je sa skoro polovine terena pokušao da lobuje golmana nominalnog domaćina, ali je prečka zaustavila njegov udarac.

Odgovor ”domaćina” stigao je u 83. minutu. Nadžafov je uputio sjajan udarac ali je Mijatović bio na visini zadatka.

U finišu nije bilo većih uzbuđenja, samim tim ni promjene rezultata.