Crna Gora večeras sa Kiprom na otvaranju Lige nacija

Crna Gora i Kipar odigraće danas u Nikoziji meč prvog kola C grupe Lige nacija.

Večerašnji duel biće četvrti međusobni dvije reprezentacije, a u prethodna ti nije bilo pobjednika.

U kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Južnoj Africi, duel u Larnaki, 6. juna 2009, završen je 2:2, dok je 9. septembra u Podgorici Crna Gora bilo 1:1.

U jedinom prijateljskom meču, 23. marta 2018. godine u Nikoziji, nije bilo golova.

“Za Kipar se spremamo još od marta, kada smo trebali da igramo sa njima prijateljski meč. Imali smo dovoljno vremena da ih pogledamo, respektujemo ih, ali imamo povjerenje u našu ekipu. Dobar momenat za nas svakako je to što su dio tima Savić i Jovetić, ali s druge strane žalim što nema Tomaševića, Mugoše, Simića i Vešovića. Ipak, mislim da na ovom „vrućem“ terenu moramo naći način da ovu utakmicu završimo onako kako priželjkujemo”, rekao je selektor Hadžibegić.

Subotnji meč u Nikoziji počeće u 18 sati.

U drugom meču te grupe rivali će u Bakuu biti Azerbejdžan i Luksemburg.