Siti
Prije 8 godina, Mančester Siti je slavio pobjedu protiv Kvins Park Rendžersa rezultatom 3:2. Na tu titulu, Siti je čekao pune 44 godine!!!

Ta sezona bila je za pamćenje. Golom Serhija Aguera u 94. minutu, “građani” su došli do prve šampionske titule.

Pred poslednje kolo, Siti i Junajted imali su po 86 bodova.

Junajted je gostovao Sanderlendu, dok je na “Etihad” dolazio “davljenik” KPR.

Fergusonova ekipa je došla do vođstva već u početku, golom Vejna Runija. Fergusonovi su tu prednost zadržali do kraja gdje su nekoliko minuta prije kraja gubili od KPRa.

KPR je vodio 2:1 i to sa igračem manje od 66. minuta, a preokret je došao u nadoknadi.

Prvo je Džeko pogodio u 92. minutu za 2:2 poslije kornera Davida Silve, da bi Aguero dva minuta kasnije doneo titulu, na asistenciju Balotelija.

To je bila jedina asistencija Balotelija u dresu Mančestera. A prva titula za njih od 1968. godine.