Danska
Danska je prvi četvrtfinalista Evropskog prvenstva. Skandinavci su večeras u Amsterdamu sa ubjedljivih 4:0 savladali Vels.

Danci su pružili fenomenalnu partiju ne ostavivši ”zmajevima” ni promil šanse.

Danci su bili konkretniji, a poveli su u 27. minutu kada je Damsgor lijepo proigrao Dolberga, a ovaj još ljepše pogodio malu mrežu sa 18 metara za 1:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku, Danci su nastavili da napadaju i već u 48. minutu zasluženo došli do drugog gola. Brajvajt je prohujao po desnoj strani, vratio povratnu kroz peterac, Velšani su je ispucali samo do Dolberga, koji koristi poklon za 2:0.

To je bilo kraj svih nadanja za ”zmajeve”.

Danska je bila razigrana a do kraja je postigla još dva gola i to preko Melea u 88. i Brajtvajta u 96. minutu.

Danci će se u četvrtfinalu, 3. jula, sastati sa boljim iz duela Holandija – Češka koji je na programu u nedelju u 18.00 u Budimpešti.