Budućnost slavila u derbiju, Dečić i dalje neporažen, pobjede Iskre, Zete i Titograda

Danas je odigrano 12. kolo Meridianbet 1. CFL. Budućnost slavila u derbiju protiv Podgorice 1:0, Dečić neporažen i poslije 12. kola, Iskra šokirala Sutjesku 3:0.

Fudbaleri Budućnosti revanširali su se Podgorici za bolan poraz u prvom krugu takmičenja. Minimalnu pobjedu donio je Miloš Raičković početkom drugog poluvremena pa je negativna serija Podgorice nastavljena.

Dečić se provukao u Beranama protiv Jezera, baš kao u prvom susretu ova dva tima nije bilo pobjednika a ni golova. Jezero je bilo bolji protivnik ali nisu iskoristili svoje šanse pa je Dečić neporažen u dosadašnjem dijelu šampionata.

Iskra je nokautirala Sutjesku u Danilovgradu. Domaćin je vodio sa 1:0 na poluvremenu golom Balše Boričića da bi ubjedljivu pobjedu donijeli Bogdan Milić i rezervista Zoran Petrović.

Zeta je slavila u Pljevljima protiv Rudara sa 0:3. Gosti su poveli sa bijele tačke golom Mijata Lambulića, Vasko Kalezić je lijepim golom duplirao prednost a konačnih 0:3 je postavio Goran Milojkom novim golom sa penala.

U derbiju začelja, Titograd je došao do jako bitne pobjede protiv Petrovca. Zoran Mikijelj je postigao autogol za vođstvo ekipe sa Starog aerodroma a Petrovac je uspio da poravna rezultat u prvom poluvremenu golom Milovana Ilića. Alden Skrijelj je donio novu prednost Titogradu da bi rezervista Miloš Kalezić postavio konačnih 1:3.

13. kolo igra se u nedjelju, 08.11. 2020 godine.