Decic novi lider
FB: FK Decic Tuzi
Fudbaleri Dečića pobjedom protiv Titograda preuzeli su vodeću poziciju u Telekom 1.CFL nakon što je Podgorica ubjedljivo poražena na gostovanju u Nikšiću 3:0. Budućnost je rutinski savladala Jezero u Beranama i izjednačila se sa Podgoricom na drugoj poziciji, Rudar je sa četiri gola ispratio goste iz Danilovgrada dok je Zeta golom u završnici meča prikovala Petrovac za dno tabele.

Trener Tuzana Edis Mulalić pravi čudo. Nakon što su u debeloj sudijskoj nadoknadi propustili da preuzmu lidersku poziciju u prethodnom kolu, danas su sigurnom pobjedom protiv Titograda 3:0 dočekali kiks Podgorice i pred reprezentativnu pauzu mogu da se “šepure” na vrhu. Dečić je jedini tim koji ne zna za poraz ove sezone, postigli su 13 golova, primili samo tri i potpuno zasluženo drže čelnu poziciju.

Sutjeska je u Nikšiću nadigrala Podgoricu i ubjedljivom pobjedom od 3:0 najavila dobre rezultate i priključila se vrhu tabele. Golove za Nikšićane postigli su Bubanja, Marković i Osmajić a treba istaći da je Šaleta Kordić propustio priliku da poravna rezultat u prvom poluvremenu sa penala i nastavi golgeterski niz. Podgorica je prekinula niz od sedam utakmica bez poraza.

Budućnost je bez većih problema došla do pobjede u Beranama protiv Jezera. Podgoričani su u većem dijelu utakmice kontrolisali igru, poslije lijepe akcije pred kraj prvog poluvremena Terzić je pogodio “malu mrežu” Asanovića i donio prednost. Draško Božović je u 85. minutu maestralno izveo “panjenku” sa bijele tačke i riješio pitanje pobjednika. Budućnost se izjednačila na drugoj poziciji sa Podgoricom ali ne treba zaboraviti da “plavi” imaju utakmicu manje sa Petrovcem i to će biti prilika da preuzmu vodeću ulogu.

Rudar je očitao lekciju gostima iz Danilovgrada. Za “poker” golova zaslužni su Striković, Vlaisavljević, Kartal i Tahirović i “rudari” mogu mirnije da čekaju nastavak šampionata. Iskra se nalazi u rezultatskoj krizi, slabo šta funkcioniše u igri izabranika Aleksandra Nedovića pa će pauza dobro poslužiti da se isprave greške.

Zeta je golom Gorana Milojka u završnici meča došla do jako bitne pobjede. Po prikazanom u drugom dijelu igre, Zeta je apsolutno zasluženo savladala fenjeraša Petrovac koji se nalazi u teškoj situaciji, prikovan za dno tabele sa samo dva boda uz velike kadrovske probleme u klubu.

Slijedi pauza od 14 dana zbog reprezentativnih obaveza.