Dialo
Amad Dialo (18) je sve bliži statusu prvotimca u rotaciji Mančester junajteda, poručio je menadžer premijerligaša Ole Gunar Solskjer.

Junajted je pobijedio Real Sosijedad 4:0 u prvom meču osmine finala Lige Evrope, na neutralnom terenu u Torinu u meču u kom je španska ekipa bila nominalni domaćin. Veliki talenat Dialo, ljevonogi ofanzivac čiji stil igre porede sa Bernardom Silvom i Lionelom Mesijem, u tom meču je debitovao za mančesterski klub u posljednjih deset minuta utakmice.

“Jasno je da je Amad sve bliži prvom timu i bitnim minutima u rotaciji. Zato sam želio da pri rezultatu 3:0 malo osjeti teren u važnom evropskom meču – rekao je Solsker.

Amad Dialo je u januaru stigao iz Atalante za oko 30 miliona eura. Prošle sezone je sa 17 godina postigao gol na debiju za Atalantu i postao drugi najmlađi strijelac u istoriji Serije A.