SIMEONE SE NE SMIRUJE – ‘Oštećeni smo a za to nikog nije briga’

Madridski derbi u četvrtfinalnom duelu Kupa kralja pripao je Realu, koji je bio bolji od Atletika sa 3:1 u produžecima. Trener ‘jorgandžija’ Diego Simeone smatra da je njegova ekipa oštećena.

‘Blankosi’ su do preokreta stigli tek u produžecima koje im je obezbijedio Rodrigo izjednačujućim pogotkom u 79. minutu regularnog toka.

Kasnije je isključen reprezentativac Crne Gore, štoper Atletiko Madrida, Stefan Savić, a gradskog rivala u nastavku dotukli su Benzema i Vinisijus.

Iz tabora poraženog Atletika bili su nezadovoljni suđenjem glavnog arbitra Sezara Soto Grada. ‘Kolčonerosi’ smatraju da su oštećeni dok su vodili sa 1:0 jer je sudija propustio da pokaže Sebaljosu drugi žuti karton.

‘To je bio odlučujući detalj a prošao je potpuno neopaženo. Opet smo oštećeni i nikoga nije briga zbog toga.’ rekao je dugogodišnji menadžer Atletika Diego Simeone.

Diego Simeone

Takođe, i slovenački golman Jan Oblak imao je šta da kaže na račun suđenja.

‘Ako je Savić dobio crveni karton, onda je svakako i Sebaljos zaslužio isto prije toga. Naša borba je bila uzaludna zbog te greške.’ istakao je on.

Diego ‘El Čolo’ Simeone imao je još toga da doda.

‘Pitao sam glavnog sudiju da li ima nekih personalnih problema sa Alvarom Moratom, jer kada god sudi naše utakmice, djeluje mi da je tako. Ako stvarno ima nešto protiv njega, volio bih da znam, jer onda sigurno sljedeći put ne bi nastupio na utakmici.’ poručio je Simeone.