Dinamo počistio Ludogorec i zakazao duel sa Bodom

Nakon pobjede Dinama u prvom meču u Bugorskoj 2:1, Modri su i u revanš meču bili bolji od Ludogoreca sa 4:2 i plasirali se u plej-of kvalifikacija za Ligu šampiona.

Dinamo je demonstrirao silu nad Ludogorecom u prvom poluvremenu, a poraz gostiju nagovijestio je Jankov koji je u 17. minutu već dobio drugi žuti karton.

Na pauzi je bilo 3:0 za Modre posle gola Drmića u 12. i dva gola Oršića, u 27. i 44. minutu.

Uspjeli su Bugari da preko Despodova dođu do 3:2, ali je Rick u 72. minutu dobio drugi žuti, pa gosti sa osam igrača u terenu nisu mogli ništa više.

Na konačnih 4:2 postavio je Bruno Petković u 88. minutu sa bijele tačke, dok je četiri minuta prije toga Karničnik dobio direktan crveni karton, što je bilo ukupno treće isključenje za Bugare na utakmici.

Ovom pobjedom Dinamo je zakazao plej-of protiv Bodo Glimta. Prvi meč igra se u Norveškoj 16. ili 17. avgusta.