Dinamo Kijev
Dinamo Kijev / Twitter
Dinamo Kijev i Briž su otvorili 1/16 finala Lige Evrope. Posle zimske pauze nastavljeno je nadmetanje u drugom po kvalitetu UEFA takmičenju.

Rezultat u ovoj uvodnoj utakmici ove runde takmičenja odigranoj na “Olimpijskom stadionu” u Kijevu bio je 1:1.

Sve do 62. minuta nije bilo golova, a onda se sve naglo promijenilo. Poveo je domaćin prelijepim golom Vitalija Bujalskog. Imenjak Mikolenko, loptu mu je dodao sa lijeve strane. Protivnički igrači su bili oko njega, ali su mu dopustili da primi loptu, da se namjesti i da “kiflom” savlada golmana Briža Simona Minjolea.

Ograničeni broj gledalaca na stadionu imao je čemu da se raduje. Čak se i trener domaćina Mirčea Lučesku uhvatio za glavu, oduševljen pogotkom veznog igrača koji je prije pet dana gol dao i Olimpiku iz Donjecka.

Ta radost nije dugo trajala. Samo pet minuta kasnije bilo i 1:1. Brandon Mehele je bio strijelac za Briž. Defanzivac je pogodio glavom, a Dinamo je ostao bez pobjede.

Revanš u Belgiji biće odigran za sedam dana, a gol za remi daje veliku nadu večerašnjem gostu, za prolaz dalje.