Dinamo Kijev, grčki PAOK i belgijski Gent obezbijedili su plasman u posljednju rundu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Dinamo je u Kijevu bio bolji od AZ Alkmara- 2:0.

Nakon tvrdog prvog poluvremena, domaći su slomili otpor Holanđana pa su golovima Rodrigesa u 46. i Šaparenka u 86. osigurali posljednju rundu kvalifikacija.

liga šampiona

Dinamo Kijev će u plej ofu igrati protiv Genta koji je rutinski savladao Rapid iz Beča – 2:1.

Gent je do pobjede stigao zahvaljujući golovima Dorča u 36. i Jaremčuka u 59. minutu. Jedini gol za goste djelo je Jusufa u 93. minutu.

Najzanimljiviji meč odigran je u Solunu gdje je PAOK dočekao Benfiku.

Solunski tim odigrao je sjajno, posebno drugi dio igre i na kraju se sasvim zasluženo stigao do pobjede od 2:1.

PAOK je do vođstva stigao u 63. minutu kada je Đanulis, nakon odlične akcije, zatresao protivničku mrežu.

Na 2:0 povisio je Andrija Živković, doskorašnji fudbaler Benfike.

”Orlovi” su do kraja, golom Silve u petom minutu sudijske nadoknade, samo ublažili poraz.

Za plasman u Ligu šampiona, PAOK će se boriti protiv Krasnodara.