neuspjeh Koma vodeći trio Amplitudo
FB: Amplitudo 2.CFL
Juče je odigrano 9. kolo Amplitudo 2.CFL. Vodeći trio, Arsenal, Jedinstvo i Bokelj ostvarili su nove pobjede dok je Kom doživio drugi vezani poraz.

Fudbaleri Arsenala zabilježili su novi trijumf u okviru 9. kola Amplitudo 2.CFL. Tivćani su nakon velike borbe u drugom poluvremenu slomili otpor Grblja, koji je i dalje bez pobjede u novom šampionatu pa je vrlo izvjesno da će se “trikolori” do kraja boriti za opstanak u ligi. Arsenal je golovima Ivana Bulatovića i Jasmina Muhovića došao do jako bitne pobjede koja ih je zadržala na vrhu tabele.

Pobjedu je ostvarilo i bjelopoljsko Jedinstvo, lakše nego što se očekivalo. Ubjedljiv trijumf protiv “romantičara” 3:0 samo je pokazatelj da će se Jedinstvo ove sezone do kraja boriti za promociju u viši rang takmičenja dok je Titograd u nezavidnoj poziciji, nakon devet odigranih utakmica klub sa Starog aerodroma ima samo četiri boda. Pobjeda je stigla u drugom poluvremenu, prenodnost je donio Momčilo Dulović u 48. minutu da bi sa dva gola pobjedu potpisao Aldin Mušović.

Bokelj je u samoj završnici meča slomio otpor Igala i golom Valentina Rudovića u 80. minutu nastavio “trku” sa rivalima za naslov prvaka. U tvrdoj i neizvjesnoj utakmici, Kotorani su sačuvali svoju mrežu i našli put do jako važna tri boda.

Berane je poraženo na Gradskom stadionu od ekipe Mladost DG rezultatom 1:2. Sva tri gola viđena su u prvom dijelu utakmice, Željko Krstović pogodio je sa bijele tačke za goste u 25. minutu, brazilac Santos je poravnao na 1:1 u 34. minutu ali je Andrija Krivokapić donio veliko slavlje najmlađem timu u ligi i postigao gol za pobjedu u 44. minutu.

Cetinje je nakon preokreta slavilo protiv Koma sa 3:2.