Bokelj lider Arsenal
FB: Amplitudo 2.CFL
Za vikend je odigrano 6. kolo Amplitudo 2.CFL. Fudbaleri Bokelja savladali su komšije iz Grblja 2:0, dočekali kiks Arsenala i preuzeli lidersku poziciju.

Kotorani su slavili zasluženo sa 2:0 u primorskom derbiju protiv Grblja i tako preuzeli lidersku poziciju nakon šest odigranih kola. Ovo je peti trijumf Bokelja ove sezone pa uz jedan neriješen ishod imaju 16 bodova, dva više od Arsenala iz Tivta. Golove za domaći tim postigli su Petar Čavor u 43. i Stefan Čađenović u 79. minutu.

Arsenal iz Tivta nije uspio da savlada Kom pa su tako prepustili prvo mjesto komšijama iz Kotora. Tivćani su u potpunosti nadigrali rivala u prvom poluvremenu, imali prednost 1:0 golom Markovića, stvorili veliki broj šansi ali nisu na vrijeme završili utakmicu. U drugom poluvremenu, Kom je bio bolji rival, uspjeli su da preokrenu rezultat preko Vukčevića i Osmajlića da bi u 87. minutu Manojlović sa bijele tačke donio bod svom timu.

Berane je nakon dugo vremena opet u vrhu drugoligaškog karavana. Nakon šest odigranih utakmica, Beranci imaju 12 bodova i drže treće mjesto na tabeli pa ostavljaju utisak da bi ova sezona mogla da donese borbu za vrh tabele. Gosti su poveli preko Tarika Čikića u 54. minutu ali je OFK Titograd došao do poravnanja u 85. minutu. Ipak, velika tri boda “bijelo-plavima” donio je Baba Musah Alhasan u 90. minutu.

OFK Mladost DG i Jedinstvo podijelili su bodove, bilo je 1:1 dok je Igalo ubjedljivo slavilo protiv Cetinja sa 3:0.