Amplitudo Jedinstvo Arsenal Bokelj
FB: Jedinstvo BP
Danas je odigrano 10. kolo Amplitudo 2.CFL. Fudbaleri Bokelja savladali su Titograd 1:0 i preuzeli lidersku poziciju nakon što su Jedinstvo i Arsenal igrali neriješeno u Bijelom Polju. Pobjedu su upisali fudbaleri Koma i Cetinja.

Nastavlja se velika borba za vrh tabele i naslov jesenjeg prva Amplitudo 2.CFL. Još uvijek nije ni trećina šampionata ali već sada možemo govoriti da će glavnu riječ za prva tri mjesta voditi Bokelj, Arsenal i Jedinstvo. Vodeću trojku prati grupa timova koja želi da se umiješa i borbu za vrh tabele, poput Berana, Koma i Mladosti DG dok su u nezavidnoj poziciji doskorašnji prvoligaši Grbalj i Titograd.

Bez pobjednika i golova u derbiju kola između Jedinstva i Arsenala. Očekivali smo tvrdu i borbenu utakmicu i upravo je tako bilo, obije ekipe su stihijski tražile grešku protivnika iz koje bi postigli gol ali do toga nije došlo. Ovaj rezultat iskoristio je Bokelj koji je minimalnom pobjedom protiv Titograda 1:0 dočekao kiks Arsenala i preuzeo lidersku poziciju. Trenutak odluke desio se u 55. minutu kada je pogodio Jovan Popović.

Kom je na Starom aerodromu savladao Grbalj rezultatom 1:2. Sva tri gola viđena su u drugom poluvremenu a do pobjede tim sa Zlatice vodio je Igor Vukčević sa dva gola. Jedini gol za Grbalj postigao je Ivan Pejaković. Grbalj u jako teškoj poziciji, i poslije 10 utakmica bez pobjede.

Cetinje je vezalo drugu pobjedu, ovog puta manje poznat klub iz Prijestonice slavio je protiv Berana 2:0. Cetinje je utakmicu riješilo u drugom dijelu igre, preko Draganića i Ajkovića.

Mladost DG i Igalo podijelili su bodove, bilo je 1:1.