Budućnost najavila duplu krunu
FB: Budućnost
Fudbaleri Budućnosti obezbijedili su finale Kupa Crne Gore nakon što su u revanšu nadoknadili minus iz prvog meča i ubjedljivo savladali Zetu 3:0. Šampion je zakazao finale a za prvu duplu krunu u istoriji boriće se protiv Dečića.

Igrači Mladena Milinkovića nadoknadili su poraz sa Trešnjice 2:1 i obezbijedili plasman u novo finale Kupa Crne Gore. Budućnost je od početka utakmice diktirala tempo i stvarala šanse a prvu pravu šansu propustio je talentovani Đukanović u 11. minutu. Šampion je do prednosti došao u 31. minutu, siguran sa bijele tačke bio je Draško Božović a da stvar buda gora za goste iz Zete, Ceklić je zbog starta isključen iz igre.

Od tog trenutka, Budućnost je imala rezultat koji garantuje novo finale u borbu za duplu krunu i sve je bilo mnogo lakše za “plave”. Zeta nije imala rješenje sa 10 igrača, teško su čuvali loptu u svom posjedu a Budućnost je nastavila sa napadima. Ređale su se šanse za šampiona ali su redom promašivali Božović i Grbić. Ipak, talentovani Mijović je u 80. minutu iskoristio svoju brzinu i pobjegao odbrani Zete, izašao jedan-na-jedan sa golmanom Akovićem i rutinski riješio situaciju. Do kraja utakmice, Terzić je postigao još jedan gol za domaći tim i postavio konačnih 3:0.

Za drugi trofej u sezoni, Budućnost će igrati protiv Dečića koji je savladao Iskru 1:0.