Budućnosti pehar
FB: Budućnost
Fudbaleri Budućnosti podigili su pehar za šampiona Telekom 1.CFL za sezonu 2020/2021, uz pobjedu protiv Jezera od 3:2 u 35. kolu.

Fenomenalan uvod Budućnosti prikazao je sve ono što su igrači Mladena Milinkovića pružili tokom čitave sezone, dominantna igra, kontrola i veliki broj šansi. Već nakon 15. minuta šampion je imao tri gola prednosti, iskoristili su praktično sve što su do tada stvorili i djelovalo je kao da Jezero čeka ubjedljiv poraz.

Najprije je Draško Božović lukavo izveo slobodan udarac i otvorio festival golova u prvom poluvremenu. U 10. minutu kapiten Petar Grbić je duplirao prednost sa 11 metara da bi na 3:0 povisio Igor Ivanović.

Jezero je od tog trenutka “povezalo konce” i ostatak poluvremena odigralo na nivou igara tokom čitave sezone. Najbolji napadač Jezera, albanski internacionalac Mujeci šutirao je iz daljine i nakon što je lopta dotakla nekog od igrača Budućnosti i prevarila golmana Dragojevića, Jezero je smanjilo na 3:1.

Novi gol za goste došao je nakon lijepe akcije i centaršuta Ilije Radunovića, na pravom mjestu bio je Vojin Pavlović koji je iz dva pokušaja postigao gol i potpuno vratio Jezero u igru.

U drugom poluvremenu, Jezero je kontrolisalo igru, imali su posjed i očito više želje od domaćina koji je samo kroz kontre pokušavao da uveća prednost. Ipak, rezultat sa poluvremena je ostao na snazi pa će Jezero u posljednjem kolu igrati meč sezone, direktan duel protiv Iskre za opstanak bez baraža.

Pehar šampionu uručio je selektor fudbalske reprezentacije Crne Gore, Miodgrad Radulović.