Cetinje novi član Amplitudo 2.CFL
FB: Cetinje FK
Poznat je i posljednji klub koji će se naredne sezone takmičiti u Amplitudo 2.CFL. Fudbaleri Cetinja savladali su Petnjicu u direktnom duelu 2:0 i tako se vratili u drugi po kvalitetu rang takmičenja u Crnoj Gori poslije nekoliko godina.

Nakon što je Mladost DG dominanatno obezbijedila plasman u viši rang takmičenja, pridružiće im se tim iz Prijestonice – Cetinje. Dok najstariji klub u Crnoj Gori, Lovćen, ima velike probleme i daleko je od stare slave, gradski rival Cetinje slavi plasman u Amplitudo 2.CFL.

Zanimljivo je da se uglavnom radi o domaćim igračima, mahom sa Cetinja koji su igrali za oba kluba iz Prijestonice. Svakako bi ovaj rezultat mogao da bude najava boljih dana kada je u pitanju cetinjski fudbal.

U Kotoru su se sastali Cetinje i Petnjica, pobjednici južne i sjeverne regije a u direktnom duelu za plasman u Drugu ligu Crne Gore, nominalni domaćin je odigrao bolje i u drugom poluvremenu riješio meč.

Cetinje je do prednosti doveo Nikola Draganić u 55. minutu a tačku na meč stavio je rezervista Ognjen Nišavić.

Petnjica nije uspjela da obezbijedi promociju i da ponovi rezultat od prije nekoliko godina kada su uspjeli da se domognu Druge lige.