CG traži revanš
FSCG
Ženska omladinska selekcija Crne Gore odigraće revanš meč protiv vršnjakinja iz Bosne i Hercegovine, nakon poraza u prvom duelu 1:2.

U prvom od dva prijateljska meča, gošće iz Bosne i Hercegovine slavile su 1:2 i tako postavile zadatak našim reprezentativkama da revanš meč odigraju dosta bolje i dođu do pozitivnog rezultata.

U meču odigranom 1. juna, BiH je bila bolji tim u prvom poluvremenu kada je preko Elme Huremović i Amre Omeragić imala dva gola prednosti. Ipak, u nastavku je naša omladinska reprezentacija odigrala bolje i preko Anđele Tošković smanjila rezultat.

Selektor Mirko Marić čestitao je protivniku i najavio bolje izdanje svoje ekipe:

– Gošće su bile bolje i zasluženo pobijedile. Naše djevojke su se borile, pa smo u drugom poluvremenu i nagrađeni golom. Slijedi nam oporavak i priprema za drugu utakmicu. Daćemo prostora i drugim djevojkama koje su pozvane na ovo okupljanje.

Priliku da se oduže rivalu za poraz naše reprezentativke imaće danas od 10h, na terenu stadiona Topolica u Baru.

CRNA GORA – BOSNA I HERCEGOVINA 1:2