Budućnost slavila dva puta u jednom danu
fkbudućnost.me
Fudbaleri Budućnosti odigrali su dva kontrolna meča u jednom danu i u oba su izašli kao pobjednici. Terzić je pogodio dva puta za pobjedu protiv ruskog premijerligaša Krila Sovjetov 3:2 dok su Đukanović i Božović pogodili protiv Radničkog.

Dosta dobrih stvari je pokazao naš šampion u jednom danu. Pobjeda protiv ruskog premijerligaša Krila Sovjetov 3:2 i trijumf podmlađenog tima protiv povratnika u najjači rang takmičenja u Srbiji, ekipe Radničkog, potvrda su da se naš šampion na kvalitetan način priprema za duele protiv Helskinkija.

U prvom meču Terzić je otvorio goleadu u 10. minutu ali su Rusi poravnali rezultat do poluvremena preko Vladislava Sarvelija. Terzić je u 70. minutu ponovo donio prednost “plavima” ali je opet uslijedio odgovor Sovjetova, Sergeja Pinjaev je četiri minuta kasnije izjednačio.

Ipak, u 89. minutu Petar Grbić je donio pobjedu Budućnosti.

“Plavi” su protiv povratnika u elitni rang Srbije igrali u kombinovanom sastavu, ali to se nije primjetilo, jer je naš podmlađeni tim sa kapitenom Draškom Božovićem odigrao odličnu utakmicu.

Božović i Đukanović su dva puta odlično kombinovani, kod prvog gola Božović je sjajnim pasom odlično našao Đukanovića koji je pogodio za 1:0 da bi nakon udarca mladog Nikšićanina lopta pogodila u ruku igrača Radničkog. Siguran sa bijele tačke bio je Draško Božović koji je izveo “Panjenku”. Radnički je smanjio na 2:1 u 76. minutu.