Dečić Petrovac Tuškom polju
FB: Dečić
Fudbaleri Dečića i Petrovca priredili su pravi spektakl na utakmici 16. kola Telekom 1.CFL. Na Tuškom polju viđeno je čak osam golova, nekoliko preokreta i veliki broj propuštenih prilika.

Spektakularan meč odigran je i na Tuškom polju gdje su Dečić i Petrovac podijelili bodove u goleadi 4:4. Teško je na najbolji način opisati tok utakmice ali su ovo svakako utakmice zbog kojih se dolazi na stadione.

Gosti su bolje otvorili meč, Osmanović je donio prednost Petrovcu u 24. minutu ali je domaćin brzo odgovorio preko Vulaja i poravnao rezultat. Dobro prvo poluvrijeme završeno je sa dva gola ali je Draško Božović na startu drugog dijela nagovijestio da ćemo gledati otvoren fudbal, Dečić je preko reprezentativca stigao do nove prednosti.

Miličković je donio novo poravnanje u 53. minutu a onda i svojim drugim golom donio ovu prednost za goste. Drugi pogodak na meču u 78. minutu postigao je i Kristijan Vulaj da bi Camaj postigao novi gol za Dečić za 4:3. Baš kada se činilo da bi to mogao da bude konačan rezultat, Zaim Divanović zatresao je mrežu Tuzana u 89. minutu pa je tako Petrovac došao do boda.

Dečić je ovim bodom ostao na trećem mjestu sa 11 bodova manje od lidera i jednakim brojem bodova kao Budućnost, Petrovac peti sa 24 boda.