Grbalj bolji u direktnom duelu
FB: Amplitudo 2.CFL
Juče je odigrano 35. kolo Amplitudo 2.CFL. Fudbaleri Igala savladali su Kom 2:5 u direktnom duelu za baraž dok je Grbalj nadigrao Ibar i došao na korak od opstanka.

Zanimljivo kolo u Amplitudo 2.CFL, dva direktna duela – Kom protiv Igala za baraž, Grbalj i Ibar za opstanak u ligi.

Fudbaleri Igala pokazali su snagu u derbiju kola i nadigrali Kom koji nije uspio da osvoji jedan bod koji bi mu garantovao baraž za Telekom 1.CFL. Glavne zasluge idu na račun najboljeg pojedinca utakmice, Aleksa Maraš postigao je četiri gola za goste i praktično riješio pobjednika u ranoj fazi utakmice. Kom je uspio da smanji rezultat preko japanskog internacionalca Ryosuke-a i autogolom Dabovića ali je rezervista Miloš Perović postavio konačnih 2:5 za Igalo.

Grbalj i Ibar igrali su meč sezone, u direktnom duelu za opstanak u ligi bolje su odigrali “trikolori” i savladali Rožajce rezultatom 2:0. Prvi gol postigao je Andrej Vraneš u 14. minutu da bi sve dileme oko pobjednika otklonio Dejan Perović petnaest minuta prije kraja meča. Ibar je ispustio prednost koju je imao u odnosu na rivala, Grbalj serijom pobjeda došao na prag spasa pa će protiv otpisane Drezge imati priliku da potvrdi opstanak.

Arsenal je već mislima u baražu za popunu Telekom 1.CFL ali to nije spriječilo Tivćane da savladaju Jedinstvo na svom terenu. Viđena je tvrda utakmica a trenutak odluke desio se u 74. minutu kada je Tachibana pogodio za Arsenal.

Beranci su na svom terenu lako savladali Drezgu 4:1, već u prvom poluvremenu bilo je 3:0 za “bijelo-plave”. Nikola Globarević postigao je nova dva gola a za domaći tim upisali su se i Vilotijević i Bošković. Jedini gol za Drezgu postigao je Bulatović.

U primorskom derbiju, Bokelj je nadigrao šampiona Mornar rezultatom 2:1. Škrelja i Globarević su nosili domaći tim do pobjede dok je gol za goste postigao Nino Vukmarković sa bijele tačke.

Naredno kolo igra se u srijedu 26. maja.

17:3036. koloGradski stadionJEDINSTVOBOKELJ
17:3036. koloSRC TopolicaMORNARBERANE
17:3036. koloStadion FK ZoraDREZGAGRBALJ
17:3036. koloStadion Bandžovo brdoIBARKOM
17:3036. koloStadion SolilaIGALOARSENAL