Hrvatske Crna Gora U17 Telki
FSCG
Kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je u drugom kolu prijateljskog turnira u Telkiju od selekcije Hrvatske, rezultatom 2:0. U prvom koliu, izabranici Radovana Kavaje slavili su protiv Mađarske 2:1.

Iako su tokom većeg dijela meča bili ravnopravan protivnik, stvorili više dobrih prilika da prvi dođu do vođstva, izabranici trenera Radovana Kavaje kažnjeni su za svoje promašaje tako što je Hrvatska postizala golove iz svojih šansi.

Već u 11. minutu Petar Barac propustio je izglednu šansu za postizanje gola a u finišu prvog dijela Vasilije Adžić nije uspio da postigne gol iz još bolje situacije. Na drugo strani, Hrvatska je došla do prednosti u 24. minutu preko Fabijaka Krivaka.

Dvije prilike da našoj selekciji donesu poravnanje imali su Barac i Bubanja ali je ishod bio isti. Kazna je došla u 69. minutu kada je za “vatrene” pogodio Lorenco Travalja.

– Ne mogu biti zadovoljan rezultatom, pogotovo jer smo odigrali kvalitetnu utakmicu i imali isti broj šansi kao i Hrvatska. Ipak, oni su znali da iskoriste dvije šanse, dok mi nijesmo imali potrebnu mirnoću u završnici napada. Bili smo konkurentni tokom cijelog meča, a u posljednjih pola sata utakmice imali inicijativu. Ne mogu ništa zamjeriti momcima, maksimalno su se borili, ali nijesmo imali sreće da postignemo gol, istakao je selektor Kavaja.

HRVATSKA – CRNA GORA 2:0

Trening centar ,,Telki“, Telki.

Strijelci
1:0 – Krivak 24’, 2:0 – Travalja 69’

Hrvatska: Marin Todorović, Marat Žlibanović (od 83. Marin Žgomba), Patrik Majdandžić (od 70. Leon Ćorković), Fabijan Krivak, Franko Koreli, Krešimir Vrbanac, Vilim Gec (od 46. Luka Vrbančić), Dino Kegalj, Zlatan Koščević (od. 46. Lorenco Travalja), Dino Kegalj, Luka Barić (od 64. Luka Duduković), Lovre Nezirović.
Selektor: Tomislav Rukavina.

Crna Gora: Petar Bobičić, Luka Bubanja, Dragan Miranović, Romario Camaj, Luka Lečić (od 65. Jovan Kecojević), Petar Barac (od 80. Denis Ljuljanović), Nenad Krivokapić (od 58. Marko Perović), Vasilije Adžić (od 65. Stefan Radojević), Stefan Đukanović (od 58. Milan Roganović), Janko Vukićević (od 65. Miloš Vračar), Nemanja Pavićević (od 58. Balša Mrvaljević).
Selektor: Radovan Kavaja.

U posljednjem meču na turniru ,,sokoli“ će igrati sa Izraelom, u subotu 21. avgusta od 15 časova.