Jezero Iskra premijernom
FB: Jezero
Fudbaleri Jezera slavili su u Beranama 1:0 protiv Iskre u premijernom meču 10. kola Telekom 1.CFL. Trenutak odluke desio se u 20. minutu kada je Nikola Đurković lijepim udarcem sa 16 metara matirao Kordića.

Izuzetno bitna pobjeda za izabranike Mladena Lambulića koji su sa ovom pobjedom došli do brojke od 10 bodova i priključili se ekipama na sredini tabele. Jezero je ovom pobjedom prekinulo niz od četiri utakmice bez pobjede na “domaćem terenu” pa u nastavak sezone ulaze sa velikom prednošću u odnosu na posljednjeplasiranu Zetu.

Početak utakmice nije nagovještavao pobjedu domaćeg tima, Iskra je dobro otvorila utakmicu, stvorila dvije dobre prilike preko Balše Sekulovića ali nije došla do prednosti. Prva prava dobra akcija Jezera krunisana je golom. Miljan Vlaisavljević je napravio prednost po lijevoj strani, uposlio Nikolu Đurkovića koji je sa 16 metara postigao lijep gol.

Plavljani su od tog trenutka zaigrali hrabrije i već u 25. minutu imali su priliku da dupliraju prednost ali je Miljan Vlaisavljević promašio jedanaesterac. Najstrožiju kaznu izboruo je Lambulić.

U drugom poluvremenu, Jezero se organizovalo branilo pa Iskra nije uspjela da dođe do pravih šansi. Jedina vrijedna pomena je šansa Vukovića ali je sjajno reagovao Igor Asanović na golu domaćih.

Iskra je prekinula seriju pozitivnih rezultata dok je Jezero došlo do prve pobjede u Beranama.