Kadeti poraženi od BiH
FSCG
Kadeti opet poraženi od selekcije Bosne i Hercegovine, istim rezultatom kao i u prvom meču kada su gosti slavili 0:2.

Vršnjaci iz Bosne i Hercegovine pokazali su da su u ovom trenutku bolji protivnik od igrača Radovana Kavaje. Naši kadeti poraženi su i u revanšu, istim rezultatom kao u prvom meču a praktično je i tok utakmice bio identičan.

U prvom poluvremenu nismo vidjeli golove ali je bilo nekoliko dobrih šansi za oba tima. Bojan Pavićević je propustio izglednu priliku za “sokole” u 23. minutu dok su gosti preko Aldina Mešića i Mateja Šakote najavili vođstvo za “vatrene”. Start drugog poluvremena donio je gol za Bosnu i Hercegovinu, Antonio Prskalo je u 50. minutu napravio solo prodor koji je na kraju završen golom.

Nermin Bijelonja je duplirao prednost za “vatrene” dvadesetak minuta nakon prvog gola a naša selekcija je od tog trenutka počela da igra bolje i stvara šanse koje, nažalost, Pavićević, Medo Juković i Mitar Globarević nisu pretvorili u gol.

Selektor Kavaja je istakao da su njegovi igrači previše griješili i da je utakmica mogla krenuti drugim tokom da su naši igrači prvi postigli gol: “Kako je utakmica odmicala, bili smo u sve lošijem položaju i protivnik je znao to da iskoristi. U svakom slučaju, u ova dva meča imali smo dosta igrača koji su prvi put tu, na neke nijesmo mogli da računamo i očigledno je da nam fali veći fond igrača. Moraćemo širiti tu bazu igrača koji mogu konkurisati za mjesto u reprezentaciji”.

CRNA GORA – BOSNA I HERCEGOVINA 0:2