U17- Kadeti poraženi od Bosne i Hercegovine

Kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je od vršnjaka iz Bosne i Hercegovine rezultatom 0:2, u prvom prijateljskom duelu.

Početak utakmice i rano vođstvo gostiju nagovijestio je da će naša selekcija teško doći do pozitivnog rezultata. Već u 6. minutu igre Aldin Mešić je postigao vodeći gol za “zmajeve” pa su gosti od samog početka kontrolisali igru. Bosna i Hercegovina je iskoristila loše postavke naših defanzivaca i znala da kazni izabranike Radovana Kavaje.

Naša kadetska reprezentacija propustila je dvije izgledne šanse za poravnanje rezultata, Mitar Globarević i Vladimir Perišić nisu bili precizni u dva navrata. Kazna je stigla u 68. minutu kada je Vukašin Daničić postavio konačnih 0:2.

Selektor Radovan Kavaja je istakao da je selekcija Bosne i Hercegovine u ovom trenutku bila spremnija i fizički jača ali da nije nezadovoljan igrom svojih igrača.

Priliku da se revanšira protivniku naša selekcija će imati danas od 11h, kada je zakazan drugi prijateljski meč.

CRNA GORA – BOSNA I HERCEGOVINA 0:2