Mladost DG novi član Amplitudo
FSCG
Fudbalski klub Mladost DG obezbijedila je plasman u viši rang nakon dva odigrana kola baraža za popunu Amplitudo 2.CFL.

Fudbaleri Mladosti demolirali su Cetinje u drugom kolu baraža za popunu Amplitudo 2.CFL sa 6:0. Tim koji igra na “DG” areni nakon dva odigrana meča ima maksimalan broj bodova i samim tim obezbijedili su promociju u viši rang takmičenja. Radi se o klubu koji je nedavno stvoren i koji najveći broj igrača vuče iz pogona FK Podgorica ali za kratko vrijeme uspjeli su da obezbijede drugi rang takmičenja u crnogorskom fudbalu.

Mladost DG je bila prvi favorit u ovom baražu jer se radi o klubu koji je jasno postavio kao cilj plasman u Amplitudo 2.CFL. Utakmica protiv Cetinja je pokazala da imaju kvalitet ili dva više od rivala pa se nijednog trenutka nije postavljalo pitanje pobjednika.

Već u drugom minutu domaćin je postigao gol i otvorio goleadu da bi do kraja poluvremena Ukšanović duplirao prednost. Nikola Šćekić je u 58. minutu povisio na 3:0 a u posljednjih pet minuta postignuta su još tri gola. Todor Šekularac matirao je golmana Cetinja u 87. minutu, iskusni napadač Ivan Knežević pogodio je u 89. da bi u sudijskoj nadoknadi strijelac bio Andrija Gluščević.

Drugog putnika u Amplitudo 2.CFL odlučiće duel Cetinja i Petnjice, koji se igra 3. juna u Kotoru. Obje ekipe upisale su po poraz od Mladosti. Petnjica je u prvom kolu poražena sa 2:0 na svom terenu.