Petrovac Dečić četvrto poraz
FB: Decic
Fudbaleri Petrovca nanijeli su prvi poraz Dečiću ove sezone i u goleadi 3:2 preuzeli četvrto mjesto od rivala iz Tuzi.

Odlična fudbalska predstava viđena je u Petrovcu, dinamičan ritam, mnogo šansi i čak pet golova. Novi šef stručnog štaba Petrovca, Velibor Janković može biti zadovoljan izdanjem svog tima nakon što je preuzeo klupu od Nenada Vukčevića. “Nebeskoplavi” su pokazali da imaju kvalitet više u odnosu na prošlu sezonu kada su se grčevito borili za opstanak u ligi i da su tim sa dosta kvalitetnih pojedinaca.

Nakon uvodnog odmjeravanja snaga i ravnopravne igre u prvih pola sata, Petrovac je došao do prednosti u 32. minutu kada je Marko Miličković pogodio gol gostiju. Ipak, Draško Božović je majstorijom iz slobodnog udarca donio poravnanje u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

Na samom startu drugog dijela Petrovac dolazi do nove prednosti, strijelac je bio Marko Živanović u 47. minutu. Najbolji pojedinac na meču Marko Miličković, svojim drugim golom lansirao je Petrovac ka pobjedi pa je domaćin imao dva gola prednosti.

Dečić se nije predavao, uslijedio je dobar period igre gostujućeg tima i kao plod stigao je gol Velizara Janketića za 3:2. Do kraja utakmice gosti su pokušavali da poravnaju ali nijesu uspjeli da ozbiljnije ugroze gol Petrovca.

Tim Velibora Jankovića preuzeo je četvrto mjesto sa 13 bodova dok je Dečić ostao na petom mjestu sa 12 bodova.

U narednom kolu, “nebeskoplavi” gostuju lideru na tabeli dok će Tuzani dočekati Mornar.