Zeta izborila opstanak, Petrovac opet strahuje za mjesto u baražu

Fudbaleri Zete slavili su u Petrovcu (0:2) i matematički obezbijedili opstanak u ligi dok Petrovac opet strahuje i posljednje kolo će odlučiti ko će direktno ispasti iz lige.

Zeta je u posljednjih par utakmica ugrozila opstanak u ligi ali su igrači trenera Ratka Dostanića odgovorili na pravi način i slavili u Petrovcu sa 0:2. Od prvog minuta vidjelo se da su gosti došli da traže sva tri boda dok je domaćin odigrao meč kao da je već sve završeno. Zeta ima tri boda više od Rudara koji je u zoni baraža, bolji međusobni skor pa su pobjedom u ovom kolu izborili opstanak.

Popularni “vukovi” su od samog starta utakmice stvarali šanse ali Krstović, Milić i Burzanović nisu iste pretvorili u golove. Ipak, minut prije odmora Matija Lambulić je donio prednost poslije kornera koji je izveo Marko Burzanović. Ništa se nije promijenilo u nastavku utakmice, Zeta je kontrolisala igru a konačnih 0:2 postavio je Ivan Vukčević nakon neoprezne igre domaćih igrača.

S druge strane, Petrovac će morati opet da strahuje u posljednjem kolu, potreban im je bod za opstanak u ligi protiv Dečića koji će vjerovatno više razmišljati o finalnoj utakmici Kupa ali to ne znači da će biti lako igračima trenera Nenada Vukčevića. U slučaju poraza, tim sa mora će čekati rezultati iz Nikšića gdje će Titograd gostovati Sutjeskoj.