Pioniri Albanije U15
FSCG
Pionirska reprezentacija Crne Gore savladala je vršnjake iz Albanije i u drugom prijateljskom meču. Izabranici Gorana Perišića slavili su minimalnim rezultatom iako je pobjeda mogla biti ubjedljivija.

Izabranici Gorana Perišića savladali su i drugi put vršnjake iz Albanije na Trening kampu FSCG, ovog puta minimalnom pobjedom 1:0 iako su naši reprezentativci stvorili veliki broj šansi a uz to i promašili jedanaesterac.

Od početka utakmice “sokolići” su diktirali ritam i krenuli ofanzivno na gol protivnika. Prvu šansu nije iskoristio Miloš Maraš nakon sjajnoj centaršuta Bećira Akšabanovića. Sredinom poluvremena Vuk Vukmanović bio je u situaciji da postigne gol ali je slabo šutirao.

Nakon dobre igre u prvom dijelu nagrada u vidu gola stigla je početkom nastavka igre. Vuk Vlahović se lijepo oslobodio protivnika i iz poluvoleja savladao golmana gostiju. “Sokolići” su propustili šansu da riješe meč u 69. minutu kada je Vukmanović promašio penal.

Selektor Goran Perišić bio je zadovoljan igrom svojih izabranika:

“Danas smo, na planu posjeda lopte, bili mnogo bolji nego u prvom meču, što je rezultiralo velikim brojem opasnih situacija pred golom protivnika, od kojih smo jednu realizovali i zasluženo pobijedili. Ostaje žal što nijesmo ubjedljivije slavili, jer nijesmo iskoristili jedanaesterac i još nekoliko odličnih šansi. Uz to, nijesmo dozvolili protivniku da nas ozbiljnije ugrozi”.

CRNA GORA – ALBANIJA 1:0