Jezero Plav
fkbudućnost.me
Fudbaleri Jezera napravili su veliko iznenađenje i drugi put ove sezone slavili pod Goricom, rezultatom 1:2. “Plavi” sada imaju tri boda više od trećeplasirane Iskre i 11 manje od lidera Sutjeske dok je Jezero ovom pobjedom napustilo zonu baraža.

Fenomenalno prvo poluvrijeme Jezera koje je iskoristilo uspavanost i slab početak Budućnosti, donijelo je dva gola prednosti a da su izabranici Mladena Lambulića bili koncentrisaniji u završnici, prednost je mogla biti i ubjedljivija. Plavljani su od samog starta pokazali želju, stvorili šanse i iskoristili svaki kiks domaćeg tima.

Lambulić je u 26. minutu donio prednost gostima iz Plava, da bi Adžović poslije kontranapada u 41. minutu duplirao prednost na 0:2.Mendi je u samom finišu imao situaciju za 3:0, ali je Dragojević neutralisao njegov udarac u situaciji „jedan na jedan“.

Drugi dio je prošao u znaku Budućnosti ali su konstantni napadi donijeli samo jedan gol. Raičković je postigao novi gol i smanjio rezultat na 1:2 u 68. minutu a do kraja utakmice šanse da poravnaju rezultat propustili su Raspopović, Milošević i Petrović. U sudijskoj nadoknadi je došlo do penala za Jezero ali je udarac Radenovića odbranio Dragojević.

Šampion se ovim porazom najvjerovatnije oprostio od titule dok su Plavljani konačno napustili opasnu zonu.