Arsenal Bokelj Kom Jedinstvo
FB: Amplitudo 2.CFL
Za vikend je odigrano 5. kolo Amplitudo 2.CFL u kojem su favoriti opravdali ulogu favorita. Bokelj i Arsenal došli su do novih pobjeda pa su tako jedine neporažene ekipe u prvih pet kola, pobjede Koma, Berana i Jedinstva.

Mečevi petog kola Amplitudo 2.CFL odigrani su za vikend a nove pobjede ostvarili su Arsenal i Bokelj pa su zadržali vrh tabele sa 13 bodova. Kom je došao do druge pobjede u sezoni nakon tri vezana poraza, Berane je u goleadi slavilo protiv Igala 3:2 dok je Jedinstvo ubjedljivo slavilo u Radanovićima 0:3.

Grbalj je jedina ekipa u Amplitudo 2.CFL koja još uvijek nije osvojila ni bod. Iako su pred start šampionata najavljivali vrh tabele, očigledno je da nemaju kapacitet i kvalitet za to jer nakon pet odigranih utakmica “trikolori” nisu došli do pobjede. Jedinstvo je došlo do zaslužene pobjede, golovima Koraća, Cvijovića i Ćulafića.

Kom je prekinuo negativan niz od tri poraza tako što su savladali rivala sa Starog aerodroma 2:0. Tim sa Zlatice je od početka meča diktirao tempo, stvarao šanse a do prednosti su došli sredinom prvog dijela golom Mirze Hota. U nastavku je pobjedu potvrdio Vukčević u 76. minutu.

Arsenal je nakon preokreta došao do četvrte pobjede u sezoni. Vuković je sa bijele tačke donio prednost novajliji u drugoligaškom karavanu da bi preokret režirali Manojlović i Muhović.