Amplitudo Jedinstvo Arsenal
fkarsenal.me
Juče su odigrane utakmice 24. kola Amplitudo 2.CFL. Remi Jedinstva na “DG” areni, Arsenal savladao Kom na svom terenu i prišao na svega pet bodova razlike, trijumf Titograda protiv Berana.

Po svemu sudeći, imaćemo zanimljivu borbu za naslov prvaka u Amplitudo 2.CFL. Lider polako gubi ritam iz prvog dijela šampionata ali još uvijek Jedinstvo ima pet bodova prednosti u odnosu na Arsenal a do kraja šampionata igraće se još dva međusobna duela.

Jedinstvo je dominiralo na gostovanju četvrtoplasiranoj Mladosti na “DG” areni, pored činjenice što nisu mogli računati na nekoliko standardnih igrača, Bjelopoljci su stvorili dosta dobrih prilika za postizanje gola ali izostala je pobjeda.

Novi neuspjeh lidera iskoristio je Arsenal koji je na svom terenu savladao Kom sa 2:0. Nakon što je Kom bio bolji tim u prvom poluvremenu, Arsenal je početkom drugog dijela došao do prednosti sa bijele tačke, golom Manojlovića da bi konačnih 2:0 postavio Došljak. Treba napomenuti da je Kom dobar dio drugog poluvremena igrao sa igračem manje.

Titograd je zadržao kakve takve šanse za opstanak u ligi nakon trijumfa protiv Berana na Starom aerodromu. Trenutak odluke desio se u 77. minutu golom Bulatovića pa su romantičari prišli Grblju na 8 bodova.

Bokelj i Grbalj igrali su 1:1 dok su bodove podijelili i Igalo i Cetinje.