Rudar Iskra Kom Arsenal
fkrudarpljevlja.me
Fudbaleri Rudara nadigrali su tivatski Arsenal sa 3:0 i nadmoćno obezbijedili četvrtfinale Kupa Crne Gore. Iskra je minimalnim rezultatom savladala Kom na Zlatici 0:1.

Rudar je opravdao ulogu favorita protiv Arsenala i ubjedljivom pobjedom došao do naredne runde Kupa Crne Gore. Iako je Rudar kvalitetnija ekipa i prvoligaš, Arsenal je i ove sezone u Amplitudo 2.CFL pokazao da ima najveće ciljeve pa se očekivao otpor protiv Pljevljaka. Ipak, “rudari” su u potpunosti kontrolisali utakmicu i zasluženo slavili.

Već u 12. minutu igre domaći tim je došao do prednosti preko najbolje pojedinca na utakmici. Gašević je uputio odličnu loptu prema raspoloženom Zakariji koji je lako savladao Lemajića u situaciji jedan na jedan. Nakon pola sata igre Rudar je imao dva gola prednosti. Zakarija je postigao svoj drugi gol na meču a drugu asistenciju upisao je Ognjen Gašević. Konačan rezultat postavio je Vučićević u 54. minutu za 3:0.

Iskra je “promiješala karte” protiv Koma, šef stručnog štaba Srđan Nikić dao je šansu igračima koji nisu do sada imali priliku da igraju više i to se na kraju isplatilo, doduše, teže nego očekivano. Kom je odmorio prvotimce jer očigledno je primarni fokus takmičenje u Amplitudo 2.CFL ali je tim sa Zlatice odigrao odličnu utakmicu i itekako namučio Danilovgrađane.

Jedini gol na meču postigao je brazilski internacionalac Wilian Dias u 42. minutu.