Rudar slavio nakon preokreta u Tuzima, Dečić vezao drugi poraz

Fudbaleri Rudara slavili su na gostovanju u Tuzima protiv Dečića 1:2, i to nakon preokreta u drugom poluvremenu. Dečić vezao drugi poraz pa se može govoriti o blagoj krizi kod Tuzana, Rudar pokazao karakter.

Prije početka drugog dijela šampionata, djelovalo je kao da Dečić ima snagu i kvalitet da se do kraja bori za šampionski naslov, pogotovo nakon što su angažovali reprezentativca Fatosa Bećiraja. Ipak, prva dva kola pokazala su da Tuzani imaju određene probleme i da ne igraju na potrebnom nivou. S druge strane, Rudar pokazao karakter i potpuno zasluženo slavio.

Prvo poluvrijeme nije donijelo dobar fudbal. Pravih šansi za postizanje gola nije bilo, igralo se tvrdo, veliki broj pogrešnih dodavanja pa je teško izdvojiti ozbiljnije pokušaje.

U drugom dijelu vidjeli smo mnogo bolji fudbal, tri gola i crveni karton. U 57. minutu Dečić je golom Vulaja došao do prednosti, ovo je 9. gol reprezentativca i najboljeg igrača Dečića ove sezone. Trenutak koji je promijenio tok utakmice bio je crveni karton Nikolića (drugi žuti) pa je samo dva minuta kasnije Rudar poravnao rezultat.

Nikša Vujanović je bio na pravom mjestu nakon centaršuta Popovića. Preokret se desio u 86. minutu kada je Živković iskoristio dodavanje Vujanovića i matirao golmana Dečića za veliko slavlje Pljevljaka.