Rudar Zete Iskre preokret
fkrudarpljevlja.me
Juče su odigrana dva meča 8. kola Telekom 1.CFL. Fudbaleri Rudara savladali su Zetu 2:0 i tako došli do treće vezane pobjede dok je u Danilovgradu Iskra nadoknadila dva gola minusa i slavila 4:2 protiv Podgorice.

Rudar je opravdao ulogu favorita i dobrom igrom u drugom poluvremenu došao do treće vezane pobjede i priključio se ekipama u vrhu tabele. U Pljevljima je viđena utakmica sa totalno dva različita poluvremena. Prvi dio nije donio dobar fudbal, bezidejno sa obije strane terena, malo pravih šansi ali treba istaći da je Zeta imala najbolju šansu kada je Vukčević pogodio prečku.

Drugo poluvrijeme donijelo je bolju igru domaćina i konstantne atake na gol gostiju. Možda i prelomni trenutak utakmice desio se u 56. minutu kada je Ivan Bojović srušen od strane igrača Zete a sudija Šćekić nije imao dileme i pokazao je na bijelu tačku. Siguran je bio Dušan Živković i Rudar je došao do prednosti. Do kraja meča, Sukarija je u 68. minutu iskoristio grešku gostiju i postavio konačnih 2:0.

U Danilovgradu viđena je prava fudbalska predstava, šest golova, preokret, mnogo šansi, dinamična utakmica. Podgorica je na stadionu Braće Velaševića odigrala dobro prvo poluvrijeme, rano došla do prednosti u 12. minutu golom Boljevića, iz slobodnog udarca. Nakon što je Dabanović propustio da svira očigledan penal za Iskru, sivnula je kontra na drugoj strani koju je lijepom završnicom Maraš pretvorio u gol.

U drugom poluvremenu Iskra je preuzela stvari u svoje “noge”. Prvi pogodak za domaće postigao je Šahman u 57. minutu, da bi Bakrač u 70. minutu donio izjednačenje Danilovgrađanima. Tri minuta kasnije Jamamoto je najavio preokret koji je u sudijskoj nadoknadi vremena potpisao Dijaš. Ovom pobjedom Iskra se osamila na drugoj poziciji, sa tri boda manje od lidera Sutjeske.