Šampionska Budućnost u Baru, evrogol Raičkovića sa 40 metara

Aktuelni šampion Meridianbet 1. CFL odigrao je na nivou prethodne dvije sezone pa je lako savladao Mornar u Baru 0:3. Meč je obilježio evrogol Miloša Raičkovića sa 40 metara.

Konačno smo vidjeli pravu Budućnost, tim koji je prethodne dvije sezone sa lakoćom pobjeđivao protivnike u Meridianbet 1. CFL u seriji je dobrih rezultata pa je nakon ovog trijumfa u Baru preuzeo treću poziciju na tabeli. Budućnost je odigrala fenomenalno prvo poluvrijeme, postigla tri gola i praktično riješila pitanje pobjednika da bi u nastavku utakmice rutinski odradila posao.

Već u 4. minutu “plavi” su došli do prednosti fenomenalnim golom Miloša Raičkovića sa 40 metara, koji se “pretplatio” na evrogolove i još jednom potvrdio da se radi o reprezentativnom kalibru. Ovaj gol dao je krila gostima pa je već do poluvremena bilo 0:3 za izabranike Aleksandra Nedovića.

Prednost je duplirao Momčilo Raspopović koji se odlično snašao na centaršut Terzića i glavom matirao Baltića. Igor Ivanović je u 36. minutu iskoristio veliku gužvu i praktično riješio utakmicu.

U drugom poluvremenu Mornar je preuzeo inicijativu i stvorio nekoliko šansi da smanji prednost ali Pepić i Škrijelj nijesu bili koncentrisani u završnici.

Budućnost je ovom pobjedom preuzela treće mjesto i uhvatila ritam dok Mornar i četvti meč zaredom ne dolazi do pobjede na svom terenu.