Šesta uzastopna titula
FK Breznica
Šesta uzastopna titula za ŽFK Breznica iz Pljevalja, u nikad zanimljivijem prvenstvu koje je na kraju odlučio jedan gol.

Na kraju, titulu je odlučio samo jedan gol i to u međusobnom duelu između ŽFK Breznica i ŽFK Budućnost. Dva puta je bilo neriješeno, ŽFK Breznica je slavila u Podgorici 0:2 dok je ŽFK Budućnost pobijedio sa 0:1 i upravo je taj gol odlučio šampionat. Oba tima su sakupila po 41 bod i ovo je bio najinteresantnije prvenstvo od kada postoji takmičenje u ŽFL Crne Gore.

Breznica je titulu potvrdila protiv ŽFK Mladost u Podgorici, ubjedljivom pobjedom 0:5. Gačanica je postigla vodeći gol u 25. minutu, dva minuta kasnije Karličić je duplirala prednost da bi se do kraja utakmice upisale Đurđevac i ponovo Gačanica, dok je kapitenka Mladosti Kaluđerović postigla autogol u završnici meča.

Ovo je šesta uzastopna titula ŽFK Breznica koja će nas i ove godine predstavljati u kvalifikacijama za Ligu šampiona. Ipak, ŽFK Budućnost je učinio da imamo zanimljivo takmičenje a koliko su dobre bile “plave” pokazuje i ukupna gol razlika koja je bolja od šampiona Breznice – +108.

Najbolji strijelac lige je fudbalerka Budućnosti Anđela Tošković sa 32 gola dok je gol manje postigla Jelena Karličić iz Breznice.