Sutjeska obezbijedila drugu poziciju
FB: Sutjeska
Fudbaleri Sutjeske raspucali su se u finišu prvenstva, savladali su Podgoricu na “DG areni” rezultatom 0:4 i osigurali drugu poziciju kolo prije kraja.

Duel dva tima iz vrha tabele nije donio neizvjesnu borbu, Sutjeska je od početka meča igrala brže, agresivnije i konkretnije a do dva gola prednostu u prvom poluvremenu došli su preko sjajnog Milutina Osmajića, koji je nastavio sa odličnim igrama u završnici sezone. Talentovani Nikšićanin je postigao prva dva gola za svoj tim, oba preciznim udarcem glavom nakon dobrih akcija i asistencija Grivića.

Podgorica nije imala dan, šansu su dobili igrači koji su igrali manje u dosadašnjem dijelu šampionata i to se odrazilo na rezutat. Iako su igrači Milorada Pekovića pokušavali da ugroze gol Sutjeske, nisu stvorili prave prilike pa se pobjeda gostiju nije dovodila u pitanje.

U nastavku se Sutjeska povukla, čekala svoje šanse iz kontre i to se desilo. Marušić je bio siguran sa bijele tačke nakon što je Grivić srušen u šesnaestercu da bi konačnih 0:4 postavio Janić.

Milutin Osmajić je došao do brojke od 12 golova u sezoni i zajedno sa svojim saigračem Božom Markovićem, koji je postigao 16 goova, čini najbolji tandem u ligi.

Sutjeska je ovom pobjedom obezbijedila drugu poziciju u Telekom 1.CFL.